معرفی فرودگاه ایلام

فرودگاه بین‌المللی شهدای ایلام در جنوب شرقی شهر ایلام قرار گرفته است و در آن پروازهای داخلی و خارجی صورت می‌گیرد.

از این فرودگاه به طور متوسط ۷۴ پرواز در هفته انجام می‌شود و شانزدهمین فرودگاه پرتردد ایران است.

فرودگاه ایلام | میزبان بلیط

درباره فرودگاه شهدای ایلام

سال 1368، طرح مطالعاتی اولیه احداث فرودگاه شهدای ایلام آغاز گردید و پس از انجام بررسی‌های کارشناسی توسط کارشناسان، طراحی فرودگاه با مساحت 283 هکتار آغاز گردید. در دی ماه سال 1375 مورد بهره برداری قرار گرفت و اولین پروازهای آن توسط شرکت هواپیمایی آسمان با هواپیما ATR72 انجام شد.

در خرداد ماه سال 1395، فرودگاه شهدای ایلام از فرودگاه داخلی به فرودگاه بین‌المللی ارتقا یافت و تاکنون چندین پرواز به عتبات عالیات از این فرودگاه انجام گرفته است.

موقعیت فرودگاه شهدای ایلام

فرودگاه ایلام در منطقه چشمه کبود(جنوب شرقی ایلام) قرار گرفته است و با مرکز شهر 8 کیلومتر فاصله دارد.

ترمینال‌های فرودگاه شهدای ایلام

این فرودگاه دارای یک ترمینال می‌باشد که در حال حاضر کلیه‌ی پروازها از آن استفاده می‌شود. ولی ترمینال بین‌المللی فرودگاه در حال ساخت می‌باشد که پروازهای خارجی به این ترمینال منتقل خواهد شد.

ایرلاین‌های مستقر در فرودگاه شهدای ایلام

شرکت هواپیمایی آسمان، شرکت هواپیمایی ماهان، شرکت هواپیمایی ایران ایر و شرکت هواپیمایی زاگرس در فرودگاه شهدای ایلام مستقر هستند. این ایرلاین‌ها پرواز ایلام به تهران و پرواز ایلام به مشهد را پوشش می‌دهند.

هتل‌های نزدیک به فرودگاه شهدای ایلام

هتل زاگرس ایلام(12 دقیقه)، هتل کربلا ایلام(18 دقیقه)، هتل خلاش ایلام(19 دقیقه) و مسافرخانه فردوسی ایلام(20 دقیقه) در نزدیکی فرودگاه ایلام قرار گرفته‌اند.

رستوران‌های نزدیک به فرودگاه شهدای ایلام

رستوران نارنجستان(9 دقیقه)، رستوران لاله(13 دقیقه)، رستوران سنتی بهشت گمشده(14 دقیقه) و رستوران و کافه الماس(14 دقیقه) در نزدیکی فرودگاه ایلام قرار دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *