09031236171

دربند تهران

دربند تهران یکی از محله‌های معروف شمال تهران است که خیلی‌ها برای طبیعت گردی به آنجا می‌روند. این منطقه به خاطر هوای خنک و مسیر کوهنوردی‌‎اش شناخته شده است.

برای خرید بلیط هواپیما تهران یا رزرو هتل‌های تهران یا رزرو تورهای تهران می‌توانید به میزبان بلیط مراجعه کنید.

دربند تهران | میزبان بلیط

ویژگی‌های دربند تهران

دربند در دامنه کوه توچال و رشته کوه البرز مرکزی قرار دارد و یکی از قدیمی‌ترین محله‌های تهران به نام شمیرانات و در قسمت شمالی باغ سعدآباد است. آب و هوای دربند خنک و نسیمی است.

خوراکی‌های دربند

فروشندگان زیادی هستند که انواع ترشیجات کباب، جگر، باقالی، لبو و ذرت نیز در اینجا فروخته می‌شود. اگر به دنبال چیز قابل توجه تری هستید، می توانید به چندین کافه، چایخانه و رستوران بروید.

مسیر پیاده‌روی دربند

مسیری به آبشار دوقلو و پناهگاه شیرپلا وجود دارد. خیابان دربند از میدان قدس در ارتفاع 1600 متری از سطح دریا شروع و در ارتفاع 1800 متری به میدان سربند ختم می‌شود.

برای شروع پیاده‌روی می‌توانید از مسیر آسفالت مارپیچ در کنار تله سیژ شروع کنید. سپس مسیر غرب را ادامه دهید. پس از گذراندن یک مسیر 1 کیلومتری به یک کنارگذر می‌رسید. اگر وارد کنارگذر شوید به امامزاده ابراهیم می‌رسید و در صورت ادامه به ایستگاه دوم تله کابین توچال می‌رسید. اما اگر در گردنه اصلی و مسیر مستقیم را ادامه دهید، به انشعابی به نام «اسون» خواهید رسید.

پس از حدود سه کیلومتر پیاده‌روی، به یک پل فلزی خواهید رسید. پس از عبور از پل فلزی به دره‌ای در کنار رودخانه می‌رسید که مکانی مناسب برای استراحت است. درختان بلند و هوای نسیمی از ویژگی‌های این مکان است. ارتفاع این مکان از سطح دریا حدود 2050 متر است.

هتل‌های نزدیک به دربند

هتل آپارتمان سپهر، هتل ویستریا، هتل اوسون و هتل لوتوس از نزدیکترین هتل‌ها به دربند تهران هستند.

رستوران‌های نزدیک به دربند

رستوران آستان، رستوران ژینر، رستوران کوهستان، رستوران فاراد، رستوران کوهسار، رستوران آقا پلو، رستوران رست، رستوران کوهسنگی 2، رستوران کوهپایه و رستوران شبهای تهران از جمله رستوران‌های نزدیک به تهران هستند.

سؤالات مرتبط با دربند

برای رفتن به کوهستان دربند لازم به پرداخت هیچگونه هزینه‌ای نیست.

در هر ساعت از شبانه روز می‌توانید از دربند تهران دیدن کرد.

محله دربند در خیابان دربند و در نزدیکی میدان تجریش تهران قرار دارد. از طریق اتوبوس بی‌_آر_تی تجریش و ایستگاه متروی تجریش به راحتی می‌توانید به دربند دسترسی پیدا کنید.